Seçim gecesi istifa eden eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, “hezimet”in nedenlerini anlattı; 3 madde sıraladı

31 Mart seçimlerinin ardından, partisindeki görevinden istifa eden eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, isim vermeden Meral Akşener‘i eleştirerek, “Partideki kötü gidişin ana sorumlusu istifa edip partiye nefes aldırmadığı için, İYİ Parti zayıflamaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. Yılmaz, “Peki İYİ Parti olarak bu hezimeti neden yaşadık?” diye sorarak, seçim sonuçlarının nedenlerine ilişkin 3 madde sıraladı. 

Bilge Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Partideki kötü gidişin ana sorumlusu istifa edip partiye nefes aldırmadığı için İYİ Parti zayıflamaya devam ediyor.

Peki İYİ Parti olarak bu hezimeti neden yaşadık?

1- Bizzat parti liderliğinin ortaya attığı şaibeli para ilişkileri ile ilgili tatmin edici süreç işletilmedi, konu açıklığa kavuşturulmadı.

2- Milletvekili listelerinde açıklanamayan, şeffaf olmayan tercihler yapıldı. Liyakatli isimler dışarıda bırakıldı.

3- Partimize verilen desteğin kahir ekseriyetini AK Parti yönetiminden şikayetçi ve rahatsız olanlar oluşturmasına rağmen AK Parti iktidarından daha çok, daha sert ve daha nobran bir dille muhalefet eleştirildi.

Yapılan bütün bu yanlışlar toplumda büyük bir güvensizlik yarattı. Tüm bunları ve milletimizin beklentilerini dikkate alarak hareket etmek zorundayız.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x