Redmi sudan ucuz projektör cihazıyla dikkat çekiyor, bu paraya monitör bile yok

Xiaomi, daha uygun fiyatlı bir seçenek sunmak amacıyla tasarlanan Redmi Projector Lite’ı Çin’de piyasaya sürdü. 1080p çözünürlüğe sahip bu cihaz, 1.2:1 atma oranı ile 100 inç büyüklüğünde görüntüler sunabiliyor. Aydınlık ortamlarda parlaklık konusunda iddialı olmasa da, Xiaomi’nin belirttiğine göre, mühürlü optik motor ve “süper şeffaf lens” sayesinde içeriklerde netlik ve renk sunuyor.

Projektör, özellikle 415nm-455nm aralığındaki mavi ışığı filtreleyerek göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan SGS sertifikasına sahip. Cihazın ömrü de Xiaomi tarafından 10 yıl olarak iddia ediliyor. Projeksiyon cihazının en dikkat çekici özelliği ise ToF lazer algılama modülü. Bu modül ve AI algoritmaları, otomatik resim düzeltme, yer değiştirme ayarı ve başlangıçta otomatik odaklama gibi özellikleri mümkün kılıyor. Bu otomatik işlevler, kurulumu oldukça basitleştirerek, film gecelerine daha hızlı geçiş yapmanızı sağlıyor. Projektör, yan, eğik ve yükselti projeksiyonu için kullanılabiliyor, ancak otomatik resim düzeltme yalnızca 15° açı içinde çalışıyor.

Redmi sudan ucuz projektör cihazıyla dikkat çekiyor, bu paraya monitör bile yok

Bağlantı seçenekleri arasında 3.5mm kulaklık jakı, HDMI (ARC) portu, USB 2.0 arabirimi ve DC IN güç girişi bulunuyor. Ayrıca, cihaz Mijia Uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor ve bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan kablosuz ekran yansıtma desteği sunuyor. Dış ses sistemlerinizle Bluetooth üzerinden eşleşme de mümkün.

Şu anda Xiaomi’nin Youpin platformu ve JD.com üzerinden 699 yuan (~$98,34) fiyat etiketiyle satışa sunulan Redmi Projector Lite, hem bütçe dostu bir seçenek olma özelliğini taşıyor hem de sunduğu özelliklerle kullanıcılarına değerli bir deneyim vaat ediyor. Bu uygun fiyatlı projektör, ev sineması deneyimini herkese açmak için tasarlanmış, kullanışlı ve teknolojik bir ürün olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x